Cautare
×
 x 

Coş gol
Theraflu Sinus Raceala si Gripa, 10 plicuri, GSK

Theraflu Sinus Raceala si Gripa, 10 plicuri, GSK

Fără evaluare:
Recenzii 0
Apreciat și solicitat de clienți! A fost vândut deja de peste 24 de ori ceea ce demonstrează încrederea pe care o au consumatorii în calitatea și utilitatea acestuia
Suntem mândri să oferim un produs care să răspundă nevoilor și cerințelor clienților noștri.
Theraflu Sinus raceala si gripa contine o combinatie de 2 substante active care actioneaza asupra simptomelor asociate racelii si gripei: paracetamolul este un calmant al durerii (analgezic) si reduce febra; clorhidratul de fenilefrina este un decongestionant nazal si un decongestionant al sinusurilor; acesta actioneaza prin vasoconstrictie pentru a reduce edemul si umflarea mucoasei nazale.

Substantele active din Theraflu Sinus raceala si gripa actioneaza impreuna pentru reducerea simptomelor majore asociate racelii si gripei, care includ: congestia nazala si sinusala, durerile de intensitate mica, durerile de cap. Ajuta deasemenea la scaderea temporara a febrei.
Sku: 187
Producător:
35,00 lei
Total: 35,00 lei
Valoare TVA 2,89 lei
Au rămas doar 3!

Beneficii:

  • Reduce temperatura atunci cand aveti febra;
  • Reduce congestia nazala si presiunea asupra sinusurilor;
  • Efectul se instaleaza rapid.

Ingrediente: un plic unidoza cu pulbere pentru solutie orala contine paracetamol 650 mg si clorhidrat de fenilefrina 10 mg.

Mod de utilizare: continutul unui plic se dizolva in aproximativ 250 ml de apa fierbinte, dar nu clocotita. A se bea cald.

Adulti si copii cu varsta peste 12 ani: luati un plic la fiecare 4 pana la 6 ore, dupa cum este nevoie, pana la 3-4 plicuri pe zi.

Precautii:

Nu utilizati mai mult de 5 zile. Daca simptomele persista mai mult de 5 zile sau se agraveaza sau daca febra persista mai mult de 3 zile, adresati-va medicului dumneavoastra.
Nu depasiti doza recomandata.
A nu se administra copiilor cu varsta mai mica de 12 ani.

Prezentare: cutie cu 10 plicuri unidoza a cate 14,875 g pulbere pentru solutie orala.

Data ultimei actualizari: 23-01-2024

Recenzii

Numărul total de recenzii: 0
Evaluare medie: 0
5 Stele
0
4 Stele
0
3 Stele
0
2 Stele
0
1 Stele
0