Acest site foloseste Cookies
Site-ul nostru utilizează cookie-uri pentru a-ți îmbunătăți experiența și pentru a-ți afișa conținut și anunțuri relevante atunci când navighezi pe web.
×
Meniu
Cautare
×
 x 

Coş gol

Nurofen Raceala si Gripa, 24 comprimate filmate

Nurofen Raceală şi Gripă comprimate filmate ţinteşte eficient gripa şi răceala. Forma de prezentare: 1200mg / 30mg comprimate filmate

Sku: 344
Producător:
38,00 lei
Valoare TVA 3,14 lei
Achiziția acestui produs necesită completarea unor date suplimentare.
Utilizați butonul "Informare pentru Farmacist" pentru a completa datele necesare și apoi veți putea adaugă produsul în coș.
Informare pentru Farmacist
Descriere

Datorită formei farmaceutice ce combină acţiunea a două ingrediente active, ibuprofen şi pseudoefedrină, Nurofen Răceala şi Gripă acţionează asupra simptomelor de gripă şi răceală, cum ar fi: febră, durere în gât, durere de cap şi congestie nazală.

ADECVAT PENTRU:
SIMPTOME DE RĂCEALĂ ȘI GRIPĂ, FEBRĂ, DURERE DE CAP, DURERE MUSCULARĂ ȘI REUMATICĂ, INFLAMAȚII

COMPOZIȚIE
Ibuprofen 200 mg și 30 mg clorhidrat de pseudoefedrină. | Nu conține gluten | Nu conține amidon | Nu conține lactoză | Nu conține conservanți

Informații despre utilizare:
Adulți și copii de peste 12 ani: doza initială 2 comprimate filmate, apoi 1 sau 2 comprimate filmate la intervale de 4 - 6 ore în funcție de necesități.
Nu administrați Nurofen Răceală și Gripă comprimate filmate copiilor sub 12 ani.

DOZA MAXIMĂ PENTRU 24 DE ORE
Maximum 6 comprimate filmate (1200 mg ibuprofen, 180 mg clorhidrat de pseudoefedrină) în 24 de ore.

Informații de siguranță
ÎNAINTE DE UTILIZARE
Consultați medicul în cazul în care:

Luați alte medicamente care conțin ibuprofen, acid acetilsalicilic (aspirină) sau alte medicamente antiinflamatore.
Luați alte medicamente.
Ați luat alte medicamente pentru răceală și gripă.
Suferiți de afecțiuni cardiace.
Sunteți vârstnic.

A NU SE ADMINISTRA
În cazul în care constatați că folia blisterului este ruptă la deschiderea ambalajului.
Dacă suferiți de afecțiuni gastrice, hepatice sau renale.
Dacă suferiți de afecțiuni ale tractului respirator (astm).
Dacă aveți alergie la ibuprofen, acid acetilsalicilic (aspirină) sau alte medicamente antiinflamatoare. În cazul în care aveți o reacție alergică, întrerupeți administrarea și consultați imediat medicul.
În primele 6 luni de sarcină, cu excepția recomandării medicului. Nu utilizați deloc în ultimele 3 luni de sarcină.
Mai mult de 3 zile consecutiv, cu excepția recomandării medicului. Nu depășiți doza recomandată. Utilizarea în exces poate fi dăunătoare.

ÎNTREBĂRI FRECVENTE
Nurofen Răceală și Gripă comprimate filmate pe scurt:
Citiți întotdeauna prospectul
Niciodată nu administrați mai mult decât doza recomadată
Niciodată nu luați mai multe medicamente conținând AINS (medicamente antiinflamatoare nesteroidiene)
Consultați întotdeauna medicul sau farmacistul dacă aveți îndoieli cu privire la administrarea de Nurofen
Î: Când trebuie să iau Nurofen Răceală și Gripă?
Luați un antiinflamator imediat ce simțiți că se instalează durerea.

Care este cel mai bun mod de a administra Nurofen Răceală și Gripă comprimate filmate?
Prin respectarea instrucțiunilor de dozare recomandate.

Nurofen Răceală și Gripa comprimate filmate cauzează probleme gastrice?
La majoritatea persoanelor, administrarea de Nurofen conform instrucțiunilor de pe ambalaj nu va cauza probleme gastrice.

Se poate administra Nurofen Răceală și Gripă comprimate filmate împreună cu alte medicamente?
Este bine să consultați medicul sau farmacistul înainte de a administra Nurofen împreună cu alte medicamente. Anumite medicamente pot interacționa cu Nurofen și pot afecta modul de acțiune al acestuia sau pot genera efecte secundare.

Data ultimei actualizari: 24-11-2022

Recenzii

Nu există încă recenzii pentru acest produs.
×

TOP