Cautare
×
 x 

Coş gol
Nurofen Plus, 24 tablete, Reckitt Benckiser

Nurofen Plus, 24 tablete, Reckitt Benckiser

Fără evaluare:
Recenzii 0
Apreciat și solicitat de clienți! A fost vândut deja de peste 24 de ori ceea ce demonstrează încrederea pe care o au consumatorii în calitatea și utilitatea acestuia
Suntem mândri să oferim un produs care să răspundă nevoilor și cerințelor clienților noștri.
Nurofen Plus comprimate filmate combină ibuprofen şi codeină pentru o acţiune sporită asupra sursei durerii.

O singură doză are acţiune antiinflamatoare, analgezică şi antipiretică timp îndelungat.
Sku: 202
Producător: Reckitt Benckiser
45,00 lei
Total: 45,00 lei
Valoare TVA 3,72 lei
Au rămas doar 2!
Poate fi administrat pentru:
Dureri acute, moderate, precum migrenele și nevralgiile.
 
Datorită formei farmaceutice ce combină acţiunea a două analgezice, Nurofen Plus comprimate filmate calmează un spectru larg de dureri acute, moderate, precum nevralgiile sau migrenele. • Indicat în ameliorarea unui spectru larg de dureri ușoare până la moderate • Are efect antiinflamator, analgezic, antipiretic. • Forma de prezentare: cutie cu 12 sau 24 drajeuri. • Se eliberează fără prescripție medicală.
 
Utilizare:
Adulți și copii de peste 12 ani: 2 comprimate filmate, apoi 1 sau 2 comprimate filmate la intervale de 4 - 6 ore în funcție de necesități. Nu administrați Nurofen Plus comprimate filmate copiilor sub 12 ani. DOZA MAXIMĂ PENTRU 24 DE ORE Maximum 6 comprimate filmate (echiv. 1200 mg ibuprofen) în 24 de ore.
 
ÎNAINTE DE UTILIZARE
Consultați medicul în cazul în care: Luați alte medicamente care conțin ibuprofen, acid acetilsalicilic (aspirină) sau alte medicamente antiinflamatore. Luați medicamente în mod regulat. Suferiți de afecțiuni cardiace. Sunteți vârstnic. A NU SE ADMINISTRA În cazul în care constatați că folia blisterului este ruptă la deschiderea ambalajului. Dacă suferiți de afecțiuni gastrice, hepatice sau renale. Dacă suferiți de afecțiuni ale tractului respirator (astm). Dacă aveți alergie la ibuprofen, acid acetilsalicilic (aspirină) sau alte medicamente antiinflamatoare. În cazul în care aveți o reacție alergică, întrerupeți administrarea și consultați imediat medicul. În primele 6 luni de sarcină, cu excepția recomandării medicului. Nu utilizați deloc în ultimele 3 luni de sarcină. Mai mult de 3 zile consecutiv, cu excepția recomandării medicului. Nu depășiți doza recomandată. Utilizarea în exces poate fi dăunătoare. ÎNTREBĂRI FRECVENTE Nurofen Plus pe scurt: Citiți întotdeauna prospectul Niciodată nu administrați mai mult decât doza recomandată Niciodată nu luați mai multe medicamente conținând AINS (medicamente antiinflamatoare nesteroidiene) Consultați întotdeauna medicul sau farmacistul dacă aveți îndoieli cu privire la administrarea de Nurofen Î: Când trebuie să iau Nurofen Plus? Luați un antiinflamator imediat ce simțiți că se instalează durerea. Î: Care este cel mai bun mod de a administra Nurofen Plus? Prin respectarea instrucțiunilor de dozare recomandate. Î: Nurofen Plus cauzează probleme gastrice? La majoritatea persoanelor, administrarea de Nurofen conform instrucțiunilor de pe ambalaj nu va cauza probleme gastrice. Î: Se poate administra Nurofen Plus împreună cu alte medicamente? Este bine să consultați medicul sau farmacistul înainte de a administra Nurofen împreună cu alte medicamente. Anumite medicamente pot interacționa cu Nurofen și pot afecta modul de acțiune al acestuia sau pot genera efecte
 
COMPOZIȚIE
Ibuprofen 200 mg | Conține fosfat de codeină hemihidrat 12,8 mg | Nu conține gluten, amidon sau lactoză | Nu conține conservanți
Data ultimei actualizari: 06-11-2023

Recenzii

Numărul total de recenzii: 0
Evaluare medie: 0
5 Stele
0
4 Stele
0
3 Stele
0
2 Stele
0
1 Stele
0