Acest site foloseste Cookies
Site-ul nostru utilizează cookie-uri pentru a-ți îmbunătăți experiența și pentru a-ți afișa conținut și anunțuri relevante atunci când navighezi pe web.
×

CATEGORII PRODUSE

Meniu
Cautare
×
 x 

Coş gol

Nurofen Express 200 mg 20 capsule moi

Nurofen Express 200 mg capsule moi se absoarbe rapid, tintind sursa durerii.Datorita formei farmaceutice de capsula moale, Nurofen Express 200 mg se absoarbe rapid, actionând prompt la sursa durerii. INDICATII TERAPEUTICE: DURERE DE CAP, DURERE DE DINTI, DURERE MENSTRUALA, SIMPTOME DE RACEALA SI GRIPA Forma de prezentare: cutie 20 capsule moi

Sku: 198
Producător:
32,00 lei
Total: 32,00 lei
Valoare TVA 2,64 lei
Achiziția acestui produs necesită completarea unor date suplimentare.
Utilizați butonul "Informare pentru Farmacist" pentru a completa datele necesare și apoi veți putea adaugă produsul în coș.
Informare pentru Farmacist
Descriere

COMPOZITIE
Ibuprofen 200 mg | Nu contine gluten, amidon sau lactoza | Nu contine conservanti 

GHID DE DOZAJ
Se administreaza cu apa.
Adulti si copii de peste 12 ani: 1-2 capsule moi, apoi 1 sau 2 capsule moi la intervale de 4 - 6 ore în functie de necesitati.
Nu administrati Nurofen Express 200 mg capsule moi copiilor sub 12 ani.

DOZA MAXIMA PENTRU 24 DE ORE
Adulti si copii de peste 12 ani: maximum 6 capsule moi (1200 mg ibuprofen) în 24 de ore.

ÎNAINTE DE UTILIZARE
Consultati medicul în cazul în care:
Luati alte medicamente care contin ibuprofen, acid acetilsalicilic (aspirina) sau alte medicamente antiinflamatoare.
Luati medicamente în mod regulat.
Suferiti de afectiuni cardiace.
Sunteti vârstnic.

A NU SE ADMINISTRA
În cazul în care constatati ca folia blisterului este rupta la deschiderea ambalajului.
Daca suferiti de afectiuni gastrice, hepatice sau renale.
Daca suferiti de afectuni ale tractului respirator (astm).
Daca aveti alergie la ibuprofen, acid acetilsalicilic (aspirina) sau alte medicamente antiinflamatoare. În cazul în care aveti o reactie alergica, întrerupeti administrarea si consultati imediat medicul.
În primele 6 luni de sarcina, cu exceptia recomandarii medicului. Nu utilizati deloc în ultimele 3 luni de sarcina.
Mai mult de 3 zile consecutiv, cu exceptia recomandarii medicului. Nu depasiti doza recomandata. Utilizarea în exces poate fi daunatoare.

Data ultimei actualizari: 09-01-2023

Recenzii

Nu există încă recenzii pentru acest produs.

Istoricul tau de navigare

×

TOP