Acest site foloseste Cookies
Site-ul nostru utilizează cookie-uri pentru a-ți îmbunătăți experiența și pentru a-ți afișa conținut și anunțuri relevante atunci când navighezi pe web.
×
×
 x 

Coş gol
Nurofen 200 mg 24 drajeuri
24,00 lei
Valoare TVA 0 Lei
Nurofen 200 mg 24 drajeuri

Nurofen 200 mg 24 drajeuri
Nurofen 200 mg drajeuri calmeaza eficace un spectru larg de dureri acute, tintind sursa durerii. Substanta activa este ibuprofen, având actiune antiinflamatoare, analgezica si antipiretica.

INDICATII TERAPEUTICE: DURERE DE CAP, DURERE DE SPATE, DURERE DE DINTI, MIGRENA, NEVRALGIE, DURERE MENSTRUALA, DURERE MUSCULARA SI REUMATICA

Forma de prezentare: cutie 24 drajeuri
Producător:

În Stoc  10000 buc
24,00 lei
Valoare TVA 0 Lei

COMPOZITIE
Ibuprofen 200 mg | Nu contine gluten, amidon sau lactoza | Nu contine conservanti | Contine zahar 

GHID DE DOZAJ
Se administreaza cu apa.
Adulti si copii de peste 12 ani: doza initiala 2 drajeuri apoi 1 sau 2 drajeuri la intervale de 4 - 6 ore în functie de necesitati.
Nu administrati Nurofen 200 mg drajeuri copiilor sub 12 ani.

DOZA MAXIMA PENTRU 24 DE ORE
Maximum 6 drajeuri (1200 mg ibuprofen) în 24 de ore 

ÎNAINTE DE UTILIZARE
Consultati medicul în cazul în care:
Luati alte medicamente care contin ibuprofen, acid acetilsalicilic (aspirina) sau alte medicamente antiinflamatoare.
Luati medicamente în mod regulat.
Suferiti de afectiuni cardiace.
Sunteti vârstnic.

A NU SE ADMINISTRA
În cazul în care constatati ca folia blisterului este rupta la deschiderea ambalajului.
Daca suferiti de afectiuni gastrice, hepatice sau renale.
Daca suferiti de afectuni ale tractului respirator (astm).
Daca aveti alergie la ibuprofen, acid acetilsalicilic (aspirina) sau alte medicamente antiinflamatoare. În cazul în care aveti o reactie alergica, întrerupeti administrarea si consultati imediat medicul.
În primele 6 luni de sarcina, cu exceptia recomandarii medicului. Nu utilizati deloc în ultimele 3 luni de sarcina.
Mai mult de 3 zile consecutiv, cu exceptia recomandarii medicului. Nu depasiti doza recomandata. Utilizarea în exces poate fi daunatoare.

Recenzii

Nu există încă recenzii pentru acest produs.

×

TOP