Acest site foloseste Cookies
Site-ul nostru utilizează cookie-uri pentru a-ți îmbunătăți experiența și pentru a-ți afișa conținut și anunțuri relevante atunci când navighezi pe web.
×
×
 x 

Coş gol

Coldrex Max Grip Lemon, 10 plicuri

COLDREX MAX Grip LEMON este un remediu folosit pentru ameliorarea simptomatica, pe termen scurt a gripei si a starilor febrile. Se recomanda atat pentru durerile in gat cat si pentru congestie nazala sau sinuzita.

Forma de prezentare: 10 plicuri
Preț: 25,00 lei
Valoare TVA 0 Lei
Total Tax:

Compozitie:
Substantele active din Coldrex Maxgrip sunt paracetamol 1000 mg, acid ascorbic 40 mg si clorhidrat de fenilefrina 10 mg.
Celelalte componente sunt: zahar, acid citric anhidru, citrat de sodiu, amidon de porumb, aroma de lamaie, ciclamat de sodiu, zaharina sodica, dioxid de siliciu coloidal anhidru si curcumina (E 100)
paracetamol care amelioreaza durerea si reduce temperatura atunci cand aveti febra
clorhidratul de fenilefrina este un decongestionant care desfunda nasul si sinusurile si va ajuta sa respirati mai usor;
vitamina C (acidul ascorbic) inlocuieste vitamina C care se pierde in primele stadii de raceala si gripa

Ingrediente active:
Extract hidroalcoolic uscat din frunze de strugurii-ursului, extract hidroalcoolic uscat din rizomi de pir, ulei esențial purificat din fructe de anason-stelat, ulei esențial din frunze de mentă.

Mod de administrare:
Doza normala pentru adulti (inclusiv varstnici) si copiii cu varsta peste 12 ani este de un plic la fiecare 4 sau 6 ore la nevoie. Nu luati mai mult de 4 plicuri in 24 de ore.
Medicamentul nu trebuie utilizat mai mult de 3 zile fara recomandarea medicului.
Nu administrati Coldrex Maxgrip LEMON copiilor cu varsta mai mica de 12 ani.
Coldrex Maxgrip LEMON se inghite ca o bautura calda.
Goliti continutul unui plic intr-o cana, adaugati apa fierbinte si mestecati bine.
Adaugati apa rece daca este necesar.
Adaugati apa sau miere, dupa preferinta.

Contraindicatii :

Nu utilizati Coldrex Maxgrip daca:
sunteti alergic (hipersensibil) la paracetamol, clorhidrat de fenilefrina, vitamina C sau la oricare dintre celelalte componente ale Coldrex Maxgrip ;
– daca aveti insuficienta hepatica sau renala;
– daca aveti hipertensiune arteriala
– daca aveti hipertiroidism;
– daca suferiti de o boala cardiaca;
– daca aveti diabet
– daca sunteti in tratament cu alte medicamente (de exemplu antidepresive de tipul inhibitori de monoaminoxidaza-IMAO, beta-blocante);
– daca aveti intoleranta la unele categorii de glucide (contine zahar);
Nu administrati copiilor cu varsta sub 12 ani.

Recenzii

Nu există încă recenzii pentru acest produs.
×

TOP