Acest site foloseste Cookies
Site-ul nostru utilizează cookie-uri pentru a-ți îmbunătăți experiența și pentru a-ți afișa conținut și anunțuri relevante atunci când navighezi pe web.
×
×
 x 

Coş gol
Nurofen Junior 6-12 ani Supensie Orala Orange 100 ml
22,00 lei
Valoare TVA 0 Lei
Nurofen Junior 6-12 ani Supensie Orala Orange 100 ml

Nurofen Junior 6-12 ani Supensie Orala Orange 100 ml
Nurofen Junior suspensie orala, de încredere în calmarea durerii si febrei copiilor între 6 si 12 ani.
Special formulat pentru copiii de peste 6 ani, Nurofen Junior începe sa actioneze în 15 minute de la administrare, iar efectul sau dureaza pâna la 8 ore. Suspensia orala cu aroma de portocale sau capsuni nu contine zahar si coloranti, iar produsul este însotit de o lingurita dozatoare, usor de manipulat, ce faciliteaza administrarea medicamentului.

INDICATII TERAPEUTICE: TRATAMENTUL SIMPTOMATIC AL DURERILOR USOARE PÂNA LA MODERATE, TRATAMENTUL SIMPTOMATIC AL FEBREI

Forma de prezentare: flacon 100ml

Producător:

În Stoc  10000 buc
22,00 lei
Valoare TVA 0 Lei

COMPOZITIE
Contine 200 mg ibuprofen la o doza de 5 ml | Contine clorura de sodiu si zaharina sodica | Fara zahar | Fara coloranti | Fara benzoati 

GHID DE DOZAJ
DOZARE:

Vârsta:
6-9 ani (greutate medie 20-30kg), doza: 5,0mL
10-12 ani (greutate medie 30-40kg), doza: 7,5mL

Repetati administrarea dozei la intervale de 6 - 8 ore în functie de necesitati. Nu depasiti doza recomandata. Nu administrati medicamentul copiilor sub vârsta de 6 ani.

DOZA MAXIMA PENTRU 24 DE ORE
Maximum 3 doze într-un interval de 24 de ore 

ÎNAINTE DE UTILIZARE
Consultati medicul în cazul în care:
Copilul sufera de astm.
Copilul ia si alte medicamente care contin ibuprofen, acid acetilsalicilic (aspirina) sau alte medicamente antiinflamatore sau ia orice alte medicamente în mod regulat.
Copilul sufera de deshidratare cauzata de diaree si/sau voma.

A NU SE ADMINISTRA
La copii cu vârsta sub 6 anii.
La copii care sufera de ulcer stomacal sau de alte afectiuni gastrice.
La copii care sufera de afectiuni hepatice, renale sau cardiace.
La copii care au o reactie alergica la ibuprofen, acid acetilsalicilic (aspirina) sau alte medicamente antiinflamatore. În cazul în care copilul are o reactie alergica, întrerupeti administrarea si consultati imediat medicul.
Consultati medicul sau farmacistul înainte de utilizarea medicamentului în cazul în care copilul sufera de deshidratare cauzata de diaree si/sau voma.
În cantitati care depasesc doza recomandata. Utilizarea în exces poate fi daunatoare.
Pentru mai mult de 72 de ore. Consultati medicul daca simptomele copilului persista pentru mai mult de 72 de ore.
Daca sigiliul capacului nu este intact la prima deschidere a sticlei.

Recenzii

Nu există încă recenzii pentru acest produs.

×

TOP