Acest site foloseste Cookies
Site-ul nostru utilizează cookie-uri pentru a-ți îmbunătăți experiența și pentru a-ți afișa conținut și anunțuri relevante atunci când navighezi pe web.
×
×
 x 

Coş gol
Nurofen Plus 24 comprimate filmate
36,00 lei
Valoare TVA 0 Lei
Nurofen Plus 24 comprimate filmate

Nurofen Plus 24 comprimate filmate
Nurofen Plus comprimate filmate combina ibuprofen si codeina pentru o actiune sporita asupra sursei durerii.
Datorita formei farmaceutice ce combina actiunea a doua analgezice, Nurofen Plus comprimate filmate calmeaza un spectru larg de dureri acute, moderate, precum nevralgiile sau migrenele.

INDICATII TERAPEUTICE: DURERE DE CAP, DURERE MENSTRUALA, DURERE DE DINTI, DURERE MUSCULARA SI REUMATICA, DURERE DE SPATE, MIGRENA, NEVRALGII, SIMPTOME DE RACEALA SI GRIPA
Producător:

În Stoc  10000 buc
36,00 lei
Valoare TVA 0 Lei

COMPOZITIE
Ibuprofen 200 mg | Contine fosfat de codeina hemihidrat 12,8 mg | Nu contine gluten, amidon sau lactoza | Nu contine conservanti 

GHID DE DOZAJ
Se administreaza cu apa la primele semne ale aparitiei migrenei.
Adulti si copii de peste 12 ani: 2 comprimate filmate, apoi 1 sau 2 comprimate filmate la intervale de 4 - 6 ore în functie de necesitati.
Nu administrati Nurofen Plus comprimate filmate copiilor sub 12 ani.


DOZA MAXIMA PENTRU 24 DE ORE
Maximum 6 comprimate filmate (echiv. 1200 mg ibuprofen) în 24 de ore.

ÎNAINTE DE UTILIZARE
Consultati medicul în cazul în care:
Luati alte medicamente care contin ibuprofen, acid acetilsalicilic (aspirina) sau alte medicamente antiinflamatoare.
Luati medicamente în mod regulat.
Suferiti de afectiuni cardiace.
Sunteti vârstnic.

A NU SE ADMINISTRA
În cazul în care constatati ca folia blisterului este rupta la deschiderea ambalajului.
Daca suferiti de afectiuni gastrice, hepatice sau renale.
Daca suferiti de afectuni ale tractului respirator (astm).
Daca aveti alergie la ibuprofen, acid acetilsalicilic (aspirina) sau alte medicamente antiinflamatoare. În cazul în care aveti o reactie alergica, întrerupeti administrarea si consultati imediat medicul.
În primele 6 luni de sarcina, cu exceptia recomandarii medicului. Nu utilizati deloc în ultimele 3 luni de sarcina.
Mai mult de 3 zile consecutiv, cu exceptia recomandarii medicului. Nu depasiti doza recomandata. Utilizarea în exces poate fi daunatoare.

Recenzii

Nu există încă recenzii pentru acest produs.

×

TOP