Acest site foloseste Cookies
Site-ul nostru utilizează cookie-uri pentru a-ți îmbunătăți experiența și pentru a-ți afișa conținut și anunțuri relevante atunci când navighezi pe web.
×
×
 x 

Coş gol

Nurofen Copii 3 luni+ Suspensie Orala Orange 100 ml

Nurofen Copii 3+ Suspensie Orala Orange 100 ml se administreaza pentru calmarea febrei si durerii la copii si bebelusi cu vârste începând de la 3 luni. Nurofen pentru copii suspensie orala, 3 luni+ este utilizat în ameliorarea simptomatica a febrei, inclusiv a febrei post-imunizare, a durerilor de intensitate moderata, cum sunt durerea în gât, durerea asociata eruptiilor dentare, dureri dentare, otalgie, cefalee si durere asociata luxatiilor.
Suspensia orala cu aroma de portocale sau capsuni nu contine zahar si coloranti, iar produsul este însotit de o seringa gradata, usor de manipulat, ce faciliteaza administrarea medicamentului.

INDICATII TERAPEUTICE: FEBRA, DURERE DE GÂT, DURERE ASOCIATA ERUPTIEI DENTARE, DURERE DE CAP, DURERE DE DINTI, DURERE DE URECHI, INFLAMATII

Forma de prezentare: flacon 100ml
Preț: 15,00 lei
Valoare TVA 0 Lei

COMPOZITIE
Contine 100 mg ibuprofen la o doza de 5 ml I Contine clorura de sodiu si zaharina sodica I Fara zahar I Fara coloranti I Fara benzoati 

GHID DE DOZAJ
Vârsta:
3-6 luni (greutate medie 6-8kg), doza: 2,5-3,5ml
6-12 luni (greutate medie 8-10kg), doza: 3,50-4,0ml
1-3 ani (greutate medie 10-14kg), doza: 4,0-6,0ml
4-6 ani (greutatea medie 14-18kg), doza: 6,0-7,5ml

Repetati administrarea dozei la intervale de 6 - 8 ore în functie de necesitati. Nu depasiti doza recomandata. Nu administrati medicamentul bebelusilor sub vârsta de 3 luni.


DOZA MAXIMA PENTRU 24 DE ORE
Maximum 3 doze într-un interval de 24 de ore 

ÎNAINTE DE UTILIZARE
Consultati medicul în cazul în care:
Copilul sufera de astm.
Copilul ia si alte medicamente care contin ibuprofen, acid acetilsalicilic (aspirina) sau alte medicamente antiinflamatore sau ia orice alte medicamente în mod regulat.
Copilul sufera de deshidratare cauzata de diaree si/sau voma.


A NU SE ADMINISTRA
La bebelusi sub vârsta de 3 luni.
La copii care sufera de ulcer stomacal sau de alte afectiuni gastrice.
La copii care sufera de afectiuni hepatice, renale sau cardiace.
La copii care au o reactie alergica la ibuprofen, acid acetilsalicilic (aspirina) sau alte medicamente antiinflamatore. În cazul în care copilul are o reactie alergica, întrerupeti administrarea si consultati imediat medicul.
Consultati medicul sau farmacistul înainte de utilizarea medicamentului în cazul în care copilul sufera de deshidratare cauzata de diaree si/sau voma.
În primele 6 luni de sarcina, cu exceptia recomandarii medicului. Nu utilizati deloc în ultimele 3 luni de sarcina.
În cantitati care depasesc doza recomandata. Utilizarea în exces poate fi daunatoare.
Pentru mai mult de 72 de ore. Consultati medicul daca simptomele copilului persista pentru mai mult de 72 de ore.
Daca sigiliul capacului nu este intact la prima deschidere a sticlei.

Recenzii

Nu există încă recenzii pentru acest produs.
×

TOP